Prishtina rrit shpenzimet për mallra dhe shërbime Foto: Koha

Prishtina rrit shpenzimet për mallra dhe shërbime

06 mars 2017 09:12

Komuna e Prishtinës ka ridestinuar afro 1 milion e 145 mijë euro të buxhetit vjetor, gjatë 2016-s, ndonëse nuk ka pasur fare rishikim buxhetor gjatë këtij viti, shkruan sot “Koha Ditore”.

Bazuar në Raportin vjetor buxhetor, të cilin e ka siguruar “Koha Ditore”, shihet se ndryshimet në shpenzimet e buxhetit janë bërë kryesisht në Drejtorinë e Administratës, në 22 kode buxhetore, në kategorinë e mallrave dhe shërbimeve disa nga të cilat janë tejkaluar shumëfish krahasuar me shpenzimet e planifikuara... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme