Kuajt “pa zot” vazhdojnë shëtitjen në Prishtinë

Kuajt “pa zot” vazhdojnë shëtitjen në Prishtinë

13 gusht 2017 17:47

Përsëri sot janë parë këta dy kuaj duke ecur rrugës kryesore në Bregun e Diellit.

Të njëjtit, janë parë edhe para disa ditësh në po të njëjtën pjesë.

Një lexues i Koha.net ka dërguar një fotografi teksa kuajt “pa zot” shihen duke ecur në rrugë kryesore, të cilët janë bërë pothuajse të përditshëm në këtë pjesë të kryeqytetit.

E derisa të gjendet pronari i tyre apo dikush të i marr nën përkujdesje, kuajt “pa zot” do të vazhdojnë të enden rrugëve të qytetit të Prishtinës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Cali-CH16/08/2017 10:13

Shum mamir dote ishte keta kuaj ti dergojn ose me ndonje strehimore ose ne parkun e kafsheve te egra ne Blinajë esht rruga ma e hajrit sepse atje ne dimer ka kujdesje per kafshet dhe ushqim. Ju Flm me repsket Cali

Shto koment

Të ngjashme