Komuna dështon në realizimin e 3 projekteve të arsimit fillor

Komuna dështon në realizimin e 3 projekteve të arsimit fillor

11 gusht 2017 08:35

Komuna e Prishtinës nuk e ka realizuar ende asnjërin nga projektet për ndërtimin e 3 shkollave të reja të nivelit të arsimit fillor, ndonëse buxheti për to është dhënë vazhdimisht prej 3 vjetësh, madje është bartur nga viti në vit, shkruan sot Koha Ditore.

Nga ana tjetër, shkollat ekzistuese të Prishtinës janë të stërngarkuara me nxënës dhe numri i tyre në një paralele është deri në 40 sish.

Opozita thotë se kryeqyteti ka nevojë edhe për së paku 7 shkolla të reja, ndërsa për më shumë së tre vjet nuk është ndërtuar asnjë e re.

(Teksti i plotë sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme