3.2 për qind e anëtarësisë së Vetëvendosjes nuk e do Ahmetin kryetar të Prishtinës

3.2 për qind e anëtarësisë së Vetëvendosjes nuk e do Ahmetin kryetar të Prishtinës

07 gusht 2017 16:35

Të dielën, në 34 vendvotime në të gjitha fshatrat dhe lagjet e Prishtinës anëtarësia e Lëvizjes Vetëvendosje ka votuar për kandidatin për kryetar komune të Prishtinës.

Në njoftimin për media të Vetëvendosjes, thuhet se “pas verifikimit të votave në këto vendvotime nga Komisioni Ad hoc Zgjedhor i Qendrës së Prishtinës dhe pas skadimit të afatit për ankesa, ky komision shpall rezultatin final: 96.8% kanë votuar ‘Për’, 3.2% kanë votuar ‘Kundër’”, përcjell Koha.net.

Bazuar në këtë rezultat, Shpend Ahmeti zyrtarisht zgjidhet kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për komunën e Prishtinës në zgjedhjet lokale 2017.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme