Komuna e Prishtinës ndalon përdorimin e fishekzjarrëve për festat e fundvitit

Komuna e Prishtinës ndalon përdorimin e fishekzjarrëve për festat e fundvitit

14 December 2018 13:26

Kryetari Shpend Ahmeti ka lëshuar sot Urdhëresën për ndalimin e përdorimit të mjeteve piroteknike në vendet e hapura publike, përkatësisht në tregje, rrugë dhe sheshe, bën të ditur Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi për media.

“Ndalesa vlen për periudhën nga data 30 dhjetor, deri më 3 janar. Kushdo që vepron në kundërshtim me këtë Urdhëresë, do të gjobitet 100 euro”, thuhet në njoftim, transmeton koha.net.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

qytetari18/12/2018 15:19

Perralle me tupan! ata vetem jan kane fillua e ky flete nga 30 dhjetori. Nuk ka faj se nuk jeton ne Prishtine, por ne Komunen e Gracanices!

Shto koment

Të ngjashme