Të shtunën në Prishtinë shënohet Dita pa makina

Të shtunën në Prishtinë shënohet Dita pa makina

18 September 2018 12:03

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, përmes një njoftimi për media bën të ditur se të shtunën, më 22 shtator bashkë me Komunën e Prishtinës, OJQ-të “Lets do it Kosova”, “REC”, “GAC” dhe SHFMU “Shkolla e Gjelbër” organizon shënimin e 22 Shtatorit, Ditës ndërkombëtare pa makina.

Manifestimi qendror do të mbahet në hapësirat para objektit qeveritar, gjegjësisht ish-objekti “Rilindja” për të vazhduar në Rrugën “Garibaldi”, më pas në Rrugën “George Bush” nga Hotel Grandi deri tek semaforët te Katedralja, për t’u kthyer te vendi i nisjes.

Manifestimi qendror fillon ne ora 10:00, saktëson njoftimi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme