Shpërthen kanalizimi në “Gazmend Zajmi”, kundërmim i padurueshëm

Shpërthen kanalizimi në “Gazmend Zajmi”, kundërmim i padurueshëm

11 korrik 2018 09:41

Një gyp i kanalizimit ka shpërthyer në rrugën “Gazmend Zajmi” në lagjen e Aktashit në Prishtinë dhe për dy ditë kjo rrugë ka kundërmuar erë të padurueshme.

Banorët e kësaj rruge kanë thënë se vazhdimisht ka probleme me gypat e kanalizimit dhe më shumë hasin në vështirësi gjatë të reshurave të shiut kur këta gypa bllokohen.

“Prej dje kjo rrugë ka kundërmuar erë të rëndë shkaku i shpërthimit të një gypi të kanalizimit disa metra më lart”, ka thënë një kalimtar.

Portali Koha.net ka kërkuar një sqarim nga Komuna e Prishtinës, por zyrtarët kanë qenë të paqasshëm.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme