Boronicat ndihmojnë kujtesën

Boronicat ndihmojnë kujtesën

06 dhjetor 2017 19:05

Boronica e mbron trurin nga dëmtimi i qelizës që vjen për shkak të veprimit të radikalëve të lira.

Ato gjithashtu zvogëlojnë rrezikun e demencës dhe sëmundjes Alzheimer, transmeton kp.

Përveç se ruajnë memorien, ato kanë ndikim pozitiv edhe në shëndetin e zemrës, forcimin e imunitetit dhe eshtrave, si dhe përmirësojnë shikimin natën.

Rekomandohet të konsumohet një grusht boronica çdo ditë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme