Vaji i peshkut, i domosdoshëm për të gjithë

Vaji i peshkut, i domosdoshëm për të gjithë

06 dhjetor 2017 09:16

Vaji i peshkut, i cili ka shumë efekte të shëndetshme për organizmin tonë, fitohet nga mëlçia e peshqve që jetojnë në detet e ftohta.

Rekomandohet për konsum, sepse përmban acide yndyrore omega-3.

Këto acide peshqit i marrin nga algat, të cilat i konsumojnë si ushqim.

Acidet yndyrore Omega-3 që ndodhen në vaj, ndihmojnë në përmirësim të nivelit të kolesterolit dhe prarandalim të sulmit në zemër, zvogëlim të rrezikut nga kanceri i gjirit, suplement për nënat shtatzëna i cili ndihmon në zhvillimin e trurit të embrionit.

Ky vaj është i shëndetshëm për njeriun dhe këshillohet të përdoret gjatë periudhës vjeshtë – dimër.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme