Lëng patatesh kundër thinjave

Lëng patatesh kundër thinjave

16 shkurt 2017 19:45

Thinjat nuk janë vetëm një tregues i moshës, por paraqitja e tyre në moshë më të hershme është trashëgimi gjenetike.

Meshkujt të cilët për dallim nga femrat e kanë bezdi përdorimin e bojërave për ngjyrosje të flokëve, tashmë kanë një zgjidhje, sipas KP.

Qëroni pesë patate dhe vendosni lëvoret e tyre në një tenxhere me ujë.

Vendoseni tenxheren të vlojë 5-6 minuta.

Lëngun lëreni të ftohet dhe pas larjes së flokëve, shpërlajeni kokën me lëngun e fituar. Vazhdoni masazhimin e flokëve deri në 5 minuta dhe pastaj lani flokët me ujë të ngrohtë dhe shaponin tuaj.

Këtë proces përsëriteni disa herë në javë për të parë rezultatet.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme