Uthulla dhe mjalti kundër artritit

Uthulla dhe mjalti kundër artritit

09 nëntor 2017 16:21

Vjeshta është koha kur ka dhimbje në kyçet e dorës, duke shqetësuar jetën e përditshme.

Nëse vuani nga artriti ose ndonjë çrregullim tjetër i përbashkët, mund të bëni një “ilaç në shtëpi” sipas një recetë të mjekësisë tradicionale.

Vendoseni në një gotë me ujë të valë një lugë uthull dhe mjaltë molle, dhe të gjithë së bashku përzieni mirë.

Pini përzierjen dy herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.

Pas dy javësh do të ketë përmirësime dhe nyjat do të jenë më të lëvizshme, transmeton KP.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme