Ushqimet që eliminojnë parazitët nga trupi i njeriut

Ushqimet që eliminojnë parazitët nga trupi i njeriut

07 nëntor 2017 18:41

Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) ka prezantuar vlerësime tronditëse se si përhapen organizmat parazitarë në trupin e njeriut.

Parazitët shpesh janë mikroskopike dhe më së shpeshti përhapen përmes ujit dhe ushqimit, dhe prekin një pjesë dërmuese të njerëzve.

Për t’i rikthyer trupit balancën natyrale duhet të konsumojnë sa më shumë ushqime organike me veti antiparazite, transmeton KP.

Këto janë ushqimet që eliminojnë parazitët nga trupi i njeriut:

-Hudhra

-Qepa

-Vaj kokosi

-Farat e kungullit

- Ananasi

-Bajamet

Komentet

Shto koment

Të ngjashme