Fruti që përmirëson mëlçinë tuaj

Fruti që përmirëson mëlçinë tuaj

27 tetor 2017 10:39

Mëlçia është një organ shumë i rëndësishëm trupor. Nëse nuk e trajtojmë siç duhet, mund të shkaktojë sëmundje serioze të ndryshme dhe të ndikojë në gjithë organizmin tonë. Sipas studimit që e transmeton KJ, vitamina K është një vitaminë e rëndësishme për mëlçinë sepse prodhon proteina dhe ndihmon procesin e mpiksjes së gjakut.

Mëlçia “thyen” qelizat e vjetra dhe të dëmtuara të gjakut. Ky organ i rëndësishëm luan një rol shumë të rëndësishëm në të gjitha proceset metabolike në trupin tonë. Kur metabolizmi përmban yndyra, “i thyen ato” dhe prodhon energji.

Një nga frutat që mund t’ju ndihmojnë me problemet e mëlçisë, quhet “Tamarind”. Ky frut mund të eliminojë yndyrën në mëlçi. Është i dobishëm për detokifikimin e trupit, përmirëson tretjen tuaj, ul kolesterolin, shëron çdo problem dhe përmirëson shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Vendosni dy grushte frutash “Tamarind” në një blender. Vendos pak ujë brenda dhe përzieni mirë çdo gjë. Treteni përzierjen e përftuar dhe pijeni atë gjatë tërë ditës. Gjithashtu mund të përgatisni çajin e Tamarindës! Thjesht vendosni 25 gjethe tamarind të lara mirë në një tenxhere me ujë të valuar.

Lëreni të ziejë për 20 minuta. Pas kësaj mund ta ëmbëlsoni me pak mjaltë nëse dëshironi. Pijeni këtë dy herë në ditë (në mëngjes dhe në mbrëmje). Ju do të vini re shpejt se të gjitha problemet tuaja me mëlçinë do të jenë zhdukur!

Komentet

Shto koment

Të ngjashme