Si t’i largoni nga dhëmbët gurëzit me xhenxhefill

Si t’i largoni nga dhëmbët gurëzit me xhenxhefill

26 tetor 2017 16:36

Përbërësit:

Një lugë gjelle pastë dhëmbësh

2 lugë peroksid hidrogjeni

2 lugë sode buke

2 lugë ujë

Përgatitja:

Merrni një enë dhe hidhni brenda saj gjithë përbërësit. Përziejini mirë deri sa të bëhet një masë e njëtrajtshme.

Vendoseni masën e përftuar në furçën e dhëmbëve dhe lajini dhëmbët për 5 minuta.

Përsëriteni këtë metodë 3 herë në javë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme