Dieta me limon që ju ndihmon të humbni peshë

Dieta me limon që ju ndihmon të humbni peshë

02 tetor 2017 15:14

Gjashtë limonë, ujë dhe mjaltë janë përbërës që mund t’ju ndihmojë të humbni 10 kg brenda dy javësh.

Kjo dietë e çuditshme dhe shumë e efektshme e limonit është shumë e thjeshtë, transmeton KosovaPress.

Ju duhet të pini një përzierje me lëng limoni dhe ujë çdo ditë në stomak bosh menjëherë pas zgjimit.

Kjo dietë limoni ka dy përfitime shumë të rëndësishme shëndetësore: detoksifikon tërë trupin dhe ju ndihmon të humbni mbipeshën.

Kjo dietë e çuditshme nuk rekomandohet për personat me probleme të gastritit

Komentet

Shto koment

Të ngjashme