Vezët forcojnë potencën

Vezët forcojnë potencën

27 shtator 2017 15:28

Vezët përmbajnë zink, i cili është shumë i rëndësishëm për potencën.

Ushqimet tjera janë kryesisht të varfra me këtë mineral, transmeton ksp.

Afrozodiaku tradicional përmban edhe acid folik dhe vitaminën B6 dhe B12, të domosdoshme për lirimin e histaminës, pa të cilën, siç thonë ekspertët, nuk ka potencë dhe as orgazëm.

Megjithatë, me vezën si ushqim afrozodiak, nuk duhet tepruar. Në javë duhet konsumuar tri deri në katër vezë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme