Pija natyrale që shkrin dhjamin

Pija natyrale që shkrin dhjamin

31 korrik 2017 10:30

​Shumë prej nesh kanë probleme me mbipeshën, te pjesa e belit dhe e kofshëve por vështirësia më e madhe haset në eliminimin e tij.

Provojmë me vrapim, metoda të ndryshme dietike por është e vështirë që pjesa dhjamore të shkrihet kur ne e duam këtë gjë.

Ato janë të parat ku depozitohet dhjami dhe të fundit ku shkrihet, e ky është rregull i pafolur të cilin të gjithë e dimë.

Megjithatë ekziston një mënyrë për eliminimin e pjesësë dhjamore.

Ja si duhet të veproni:

Receta e mëposhtme rekomandohet dhe thuhet se është ndër shkrirësit më të mirë natyralë të dhjamit, pasi që zvogëlon vijën e belit brenda natës. Veç kësaj, kjo pije sjell edhe përfitime tjera si pastrimin e trupit nga toksinat, shpejtimin e metabolizmin, si dhe e furnizon trupin me vlera të rëndësishme ushqyese.

Mos hani darkë dhe përpiquni të mos konsumoni asgjë për pak orë para se të flini por pini këtë produkt.

Përbërësit:

– Limon

– Majdanoz

– Uthull

– Kanellë

– Një lugë gjelle mjaltë ose xhenxhefil

Përbërësit i përzieni në blender dhe duhet të planifikoni që të flini saktësisht 8 orë.

Për një kohë të shkurtër ju do keni ulur shumë kile.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme