Këshilla si të kuptoheni me floktarin

Këshilla si të kuptoheni me floktarin

26 shkurt 2017 23:29

Jo rrallë ndodhë që të ndaheni të pakënaqur kur shkoni në një sallon për t`i prerë flokët apo edhe për t`u bërë çfarëdo trajtimi tjetër.

Zakonisht, pakënaqësia shprehet te floktari.

Shpesh edhe vetë gratë nuk dinë të shpjegojnë atë që dëshirojnë. Kërkesat sikur “ju lutem më shkurtoni pak flokët por, të mbeten prapë të gjatë”, apo “unë dua flokë të rrafshëta por, të ketë pak dredha”, lehtë mund ta hutojnë secilin, kurse pavendosmëria dhe jopreciziteti te floktari len shumë hapësirë për pak “prekje” të tij, shkruan sot Koha Ditore.

Për të shmangur këto mosmarrëveshje, stilistët kanë adresuar tri këshilla.

Frizurë nga fotografia

E mbani fotografinë e modelit të flokëve që dëshironi ta keni? Zgjidhje më e mirë do të ishte, nëse është e mundur, të gjeni modelin e flokëve të fotografuar nga disa kënde... (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme