Rrëfim ndryshe për epilepsinë

A ndikon marihuana në qetësimin e personave epileptikë dhe në cilat raste

10 February 2019 21:18
21:45

Në emisionin “TALK” në KTV, për nder të Javës së Epilepsisë në Kosovë u diskutua me neurologun Jehona Rrustemi-Bytyçi dhe psikologen Lumnije Telaku.

Të dyja si eksperte dhanë detaje për epilepsinë dhe sulmet apo episodet epileptike. Në lidhje me identifikimin, diagnozën dhe shërimin u diskutua edhe për masat preventive.

Ndër të tjera u diskutua edhe për marihuanë se sa gjen përdorim në mjekësi sa i përket epilepsisë.

Për detaje, ndiqeni videon:

21:18

Rrëfim ndryshe për epilepsinë

Image

Java e dytë e muajit shkurt njihet si “Java e Epilepsisë” në mbarë botën. Kjo ditë shënohet edhe në Kosovë në kuadër të qendrës kundër epilepsisë.

Për herë të parë në emisionin “TALK” në KTV është shfaqur një rrëfim ndryshe për epilepsinë, interpretuar nga Amandë Toska.

Ndiqeni videon më poshtë:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Cbd 11/02/2019 13:18

Trup për kete te ashtuquajturë doktorreshë për injorancen e saj ose mos thenien e se vertetes për vlerat sheruese të marijuanas ose efektet sheruese të cbd oil.

Shto koment

Të ngjashme