Shalla “Made in Kosova”, brendi “Eron Sahiti Bowties” sjell koleksionin e ri

Shalla “Made in Kosova”, brendi “Eron Sahiti Bowties” sjell koleksionin e ri

21 January 2019 20:20

Sot jetojmë në kohën e trendëve, në epokën e zhvillimit të hovshëm teknologjik e social dhe rrjedhimisht lëvizjeve dinamike në sektorin e modës dhe stilit.

Në përgjithësi e dimë se vajzat janë ato që e ndjekin modën dhe komentohen më shumë për stilin e tyre, por kohëve të fundit edhe meshkujt kanë filluar që të kenë një kujdes të veçantë për dukjen e tyre, dhe rëndësi të madhe po u kushtojnë edhe aksesorëve që e kompletojnë veshjen e tyre, raporton “Express” i KTV-së.

Elementi më i rëndësishëm i sezonit të ftohtë është shalli, përdorimi i të cilit është i thjeshtë, por dhe i veçantë.

19-vjeçari nga Prishtina, Eron Sahiti, tash e një kohë e ka krijuar brendin e tij shumë të pëlqyer me shalle, fjongo dhe kravata, “Eron Sahiti Bowties”, dhe për një kohë të shkurtër ka zgjuar interesim të madh te njerëzit.

Së fundmi, Eroni për stinën e dimrit ka përgatitur edhe koleksionin e tij më të ri të shalleve, me shumëllojshmëri të ngjyrave.

Eroni, po ashtu na tregoi procesin e punës gjatë krijimit e dizajnimit të një shalli.

Materialet, që i përdor Eroni për aksesorët e tij, janë mjaft unike, kjo falë brendit me të cilin ai bashkëpunon.

Planet e tij për të ardhmen janë të shumta, ndërsa thotë se nuk do të mungojnë as befasitë.

Shumë shpejt në treg do të vijnë edhe koleksionet e reja të fjongove dhe kravatave, nga Eron Sahiti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme