Si të kujdeseni për buzët gjatë dimrit

Si të kujdeseni për buzët gjatë dimrit

05 January 2019 18:23

Edhe në dimër mund te keni buzë të lëmuara dhe të buta.

Gjithë problemi është t’i mbrosh dhe t’i hidratosh mirë, në çdo moment të ditës: në mëngjes pasi lajmë dhëmbët, gjatë ditës dhe në darkë, para se të flemë.

Keni parasysh se mungesa e hidratimit përshpejton tharjen e buzëve, prandaj pini ujë gjatë ditës, transmeton ksp.

Mos harroni as që duhani përkeqëson qarkullimin e gjakut, pra, përshpejton fenomenin e plasaritjes.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme