7 të mira nga lëngu i limonit

7 të mira nga lëngu i limonit

15 tetor 2018 09:35

Tashmë të gjithë e dimë se limoni nuk gjen përdorim vetëm në kuzhinë.

Përfitimet për shëndetin nga limoni duket se janë të mëdha, dhe preferohet konsumimi tij sa më shpesh.

Kësaj radhe do tu hedhim një sy përfitimeve nga lëngu i limonit, përcjell KosovaPress.

Ndihmon në hidratimin e trupit,

Është burim i vitaminës C,

Ndihmon në mirëmbajtjen e kualitetit të mirë të lëkurës,

Ndikon në humbjen e peshës,

Djeg kaloritë,

Freskon frymëmarrjen,

Parandalon krijimin e gurëve në veshka.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme