Kafeja apo çaji preferohet më shumë nga nutricistët

Kafeja apo çaji preferohet më shumë nga nutricistët

12 October 2018 18:23

Dikush e nis ditën me kafe e dikush me çaj, apo edhe me ndonjë pije tjetër.

Por dy të parat mbesin më të preferuarat.

Nutricistja Vala Pupovci tregon se këto në organizmin tonë pas konsumimit mund të ndikojnë në forma të ndryshme, transmeton KTV.

Shumë nga ne lexojmë informacione në internet për këto lloj pijesh, megjithatë ka mendime të ndryshme.

Shpesh besohet që si kafeje apo edhe çaji, na bën të kthjellemi më shumë ose të ndihemi më mirë.

Pas këtyre këshillave, sipas nutricistes Pupovci, mbetet zgjedhja e secilit se me cilën pije të fillojë mëngjeset.

E rëndësishme të ndjehen mirë dhe shëndetshëm.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme