Nuset e 2017-s

Nuset e 2017-s

19 shkurt 2017 22:52

Pjesët e tejdukshme do të dominojnë në fustanet e nuseve të sivjetme.

Mëngët e gjata po bëhen kryefjalë bashkë me disa lloje të reja të tyleve për vellon e kokës. Trendët e bukurisë dhe të dekorimeve po bëhen shumë inspirues. Duket se sivjet po ka zgjedhje të mjaftueshme për të gjitha shijet.

Shumë herë është vënë në dyshim se a do të jetë 2017-ta një vit shumë modern për nuset e reja. Ky vit po bëhet një servim i modës për të gjithë ata që kanë vendosur të martohen. Mirëpo ngjyrat dhe motivet po anojnë më shumë nga tradicionalja.

Përderisa shoqet tuaja mezi presin të bëhen shoqërueset e nderit, disenjatorët po bëjnë kreacione të reja fustanesh që ato do të ëndërronin t’i vishnin. Këto fustane po paraqesin forma të thjeshta, të inspiruara nga dasmat klasike tradicionale... (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme