Ilaç natyral e i thjeshtë kundër gërhimës

Ilaç natyral e i thjeshtë kundër gërhimës

23 qershor 2018 10:06

Nëse keni një partner që gërhet, atëherë e dini mirë se çfarë sikleti është.

Një ndër shkaqet e këtij problemi janë sekrecionet e tepërta në hundë ose fyt. Ka një lëng të cilin mund ta përgatisni vetë dhe që është ilaçi i cili e zgjidh më së miri këtë problem.

Ajo që duhet të keni kujdes, ka të bëjë me faktin se duhet ta pini rregullisht.

Çfarë ju nevojitet:

2 mollë

2 karota

1/4 limon

1 rrënjë të freskët xhenxhefil

Lëngu i limonit është i pasur me vitaminë C që ndihmon për të shpërndarë lëngjet në hundë dhe për të mbajtur hundën të pastër.

Xhenxhefili ndihmon për të lehtësuar vrimat e hundës. Molla dhe karrota jo vetëm që janë shumë të dobishme për të mbajtur hundën të pastër, por edhe për të kontribuar në cilësinë e mirë të gjumit.

Ja çfarë të bëni: Përzieni të gjithë përbërësit së bashku, duke përdorur një blender dhe pini lëngun disa orë para se të shkoni në shtrat.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme