Kafeneja e vdekjes

Kafeneja e vdekjes

27 May 2018 10:05

A do të mundë ta kalonit testin e arkivolit?

Hiqni këpucët, hidhuni në arkivolin budist dhe shtrijeni mirë shpinën në shtrojën e butë, derisa sipër jush do të mbyllet kapaku. Tani rrini në errësirë tre minuta.

“Kur jeni në arkivol, ndiheni sikur të vdekur!” – thekson Tammy, pesëmbëdhjetë vjeçe derisa del prej arkivolit, shkruan CNN, transmeton “Koha Ditore”. “Është i rehatshëm, por nuk do të mund të flija apo të qëndroja gjatë në të, sepse ndiej se jam e vdekur. Vdekja është ajo ndjenja kur ju mendoni se keni humbur gjithçka që keni pasur deri sot, dhe atë ndjenjën kur nuk doni të jeni gjallë, dhe të mos jeni të zotë të shihni nënën dhe babanë nesër”.

“Ende po dridhem prej frike”, kujton Tammy, që qeshet, por duket se është nervoze. “Kisha ndjenjën se nuk doja të isha asnjëherë tjetër në të”.

Provojeni vdekjen

Kafeneja e vdekjes, “Kid Mai”, është atraksion i ri në Bangkok. Kafeneja ju ofron pjerrina dhe ëmbëlsira të ndryshme të akullta në këmbim të “vetëdijesimit për vdekjen” që mund të ndryshojë jetën tuaj.

Shumë myshterinj afrohen, por nuk kanë zemër të futen në arkivol. Ka prej atyre që pajtohen të provojnë diçka të pazakonshme... (më gjerësisht lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme