Vendet “Perla” të Britanisë

Vendet “Perla” të Britanisë

25 maj 2018 09:10

Britanikët zakonisht pushimet verore i kalojnë në vendet mesdhetare, në Oqeanin Indian apo në jug të Oqeanit Paqësor.

Por ka edhe nga ata britanikë që nuk pëlqejnë të dalin jashtë ishullit dhe zgjedhin pika nga më të ndryshmet turistike që vendi i tyre ofron, transmeton tch.

E në fotogalerinë janë disa prej këtyre “perlave” natyrore që në pamje të parë vështirë të besohet se janë të gjitha në Britani, pasi pjesa më e madhe prej tyre të jep përshtypjen se janë në xhungël.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme