Posteri i rrallë i Elvis Presleyt shitet për 42.500 dollarë

Posteri i rrallë i Elvis Presleyt shitet për 42.500 dollarë

22 prill 2018 21:13

Një poster i rrallë i Elvis Presleyt nga viti 1955 është shitur në një ankand në Karolinën Jugore për 42.500 dollarë, njoftoi sot një shtëpi ankandi në Teksas.

Bëhet fjalë për posterin me të cilin ishte paralajmëruar koncerti në Rally më 19 maj të 1955-ës, dhe çmimi i arritur është dy herë më i lartë se sa ishte parashikuar, transmeton ksp.

Shtëpia e ankandit deklaroi se blerësi dhe shitësi dëshironin të mbeten anonim, ndërkohë dihet vetëm se klienti është nga Kalifornia.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme