Kapet në Vlorë peshku i rrezikshëm “Ujku i Detit”

Kapet në Vlorë peshku i rrezikshëm “Ujku i Detit”

16 April 2018 15:06

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Vlorë ditën e sotme, ku peshkatarët kanë kapur një peshk të rrallë.

Një peshkatriçe 1 metër e gjatë është kapur mesditën e sotme në 300 metra thellësi.

Sipas peshkatarëve që kanë kontaktuar për “JOQ.al”, madhësia e gojës së gjallesës ishte më e madhe se një top basketbolli.

Peshkatriçja njihet ndryshe si ‘ujku i detit’ dhe është një peshk mjaft i rrezikshëm.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme