Amerikani fiton lotarinë prej 533 milionë dollarëve

Amerikani fiton lotarinë prej 533 milionë dollarëve

13 April 2018 22:00

Amerikani Richard Wol, 47 vjeçar, nga Vernoni i New Jersey, ka fituar lotarinë prej 533 milionë dollarësh, në barazimin e marsit të "Mega Millions".

Ky është fituesi më i madh i kësaj lotarie i të gjitha kohërave në New Jersey, transmeton KP.

Sipas AP-së, fillimisht ai nuk u besonte syve të tij dhe kur nëna e tij e thirri atë për ta informuar se një zotëri e kishte fituar çmim e parë nga vendi i tij, ai tha "nuk jam unë".

Komentet

Shto koment

Të ngjashme