Avionët privatë më të shtrenjtë në botë e pronarët e tyre të famshëm

Avionët privatë më të shtrenjtë në botë e pronarët e tyre të famshëm

03 mars 2018 09:48

Nëse je një personazh i famshëm në kohën e sotme, padyshim që duhet të kesh përfitime të mira financiare, e natyrshëm shumë kohë pë t’i shpenzuar tërë ato para. Prej kohësh në modë janë jahjet, por nuk dalin kurrë nga moda dhe janë më të përdorshëm padyshim avionët privatë.

Pothuaj të gjithë personazhet e njohur të muzikës, artit, televizionit, teknolgjisë dhe politikës kanë mjetet fluturuese personale, vlera e të cilëve është në dhjetëra miliona dollarë. Shumë prej tyre madje kanë guxuar që edhe ti pilotojnë vetë, si në rastin e Tom Cruise, Harrison Ford apo John Travolta, transmeton tch.

Por cilët janë avionët privatë më të shtrenjtë në botë? Në galerinë e fotove keni mundësi të shihni modelet dhe pronarët e këtyre mjeteve luksoze fluturuese.

Image

10. Themeluesit e Google, Larry Page dhe Sergey Brin – Boeing 767-200 me vlerë 25 millionë usd

Image


9. Jay-Z dhe Beyonce – Bombardier Challenger 850 Learjet me vlerë 40 millionë usd

Image


8. Bill Gates – Dassault Falcon 7X me vlerë 41 millionë usd

Image


7. Tom Cruise – Gulfstream IV me vlerë 45 millionë usd

Image


6. Celine Dion – Bombardier BD-700 Global Express XRS me vlerë 48 millionë usd

Image


5. Oprah – Bombardier Global Express XRS me vlerë 52 millionë usd

Image


4. Jim Carrey – Gulfstream V me vlerë 59 millionë usd

Image


3. Justin Bieber – Gulfstream G6 me vlerë 60 millionë usd

Image


2. Donald Trump – Boeing 757 me vlerë 100 millionë usd

Image


1. Air Force One – Boeing 747 VC-25 me vlerë 200 millionë usd

Komentet

Shto koment

Të ngjashme