Ngrihen kanalet e Amsterdamit, qytetarët shijojnë rrëshqitjen

Ngrihen kanalet e Amsterdamit, qytetarët shijojnë rrëshqitjen

02 mars 2018 15:15

Evropa ka vazhduar të mbetet nën të ftohtin e madh të “Përbindëshit të Lindjes” dhe që ka mbuluar me borë pothuajse gjithë kontinentin.

Edhe pse me mot të keq, familjet në Amsterdam kanë shijuar rrëshqitjen nëpër kanalet e ngrira të qytetit.

Dhjetëra qytetarë janë parë teksa bënin patinazh, ndërsa disa të tjerë kanë shëtitur qentë në ujin e ngrirë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme