Fshatarët në luftë me anakondën për ta shpëtuar qenin

Fshatarët në luftë me anakondën për ta shpëtuar qenin

01 mars 2018 09:40

Momenti kur një qen shpëtohet vrasja prej një anakonde është kapur në një video që është bërë hit në internet.

Anakonda kishte mbështjell qenin në një fshat në Brazil, derisa fshatarët e kapin anakondën për bishti për ta shpëtuar qenin.

Sipas Andrew Barao, i cili ka postuar videon, qeni mungonte në fermë dhe pas disa kërkimesh, e gjetën në ujë derisa po i ndalej fryma nga anakonda.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme