Destinacionet më të rekomanduara për t’u vizituar këtë vit

Destinacionet më të rekomanduara për t’u vizituar këtë vit

27 shkurt 2018 10:37

Të gjithë ata të dhënë pas udhëtimeve dhe njohjes së botës, çdo vit mundohen të zbulojnë destinacionet për t’u vizituar.

Këshillimi me faqe të rëndësishme të turizmit, është mënyra më e mirë për të bërë planifikimin e duhur, transmeton tch.

World’s Best Awards hapi një sondazh për të evidentuar 15 destinacionet më të mira, për t’u vizituar në 2018-ën dhe renditja është si më poshtë:

Image
15. Barcelona, Spanjë
Image
14. Udaipur, Indi
Image
13. Siem Reap, Kamboxhia
Image
12. Romë, Itali
Image
11. Santa Fe, Meksika e Re
Image
10. Luang Prabang, Laos
Image
Ubud, Indonezi
Image
8. Cape Town, Afrikë e Jugut
Image
7. Hoi An, Vietnam
Image
6. Oaxaca, Meksikë
Image
5. Firence, Itali
Image
4. Kyoto, Japoni
Image
3. Chiang Mai, Tajlandë
Image
2. Charleston, Karolina e Jugut
Image
1. San Miguel de Allende, Meksikë

Komentet

Shto koment

Të ngjashme