Horrori i Luftës së Vietnamit

Horrori i Luftës së Vietnamit

10 shkurt 2018 09:31

Një seri fotosh bardhë e zi të Luftës së Vietnamit janë kthyer sërish, por kësaj radhe me ngjyra.

Pamjet tregojnë amerikanët duke sulmuar pozicionet e Viet Kong-ëve, ushtarë të plagosur dhe helikopterë amerikanë që sjellin ndihma për trupat në terren.

Fotot janë bërë me ngjyra nga elektriçisti uellsian 55-vjeçar, Royston Leonard.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme