Punoi në skele i pasiguruar, 27-vjeçari rrezikon të dënohet me burgim

Punoi në skele i pasiguruar, 27-vjeçari rrezikon të dënohet me burgim

31 janar 2018 15:31

Një punëtor ndërtimtarie rrezikon të dënohet me burgim pasi është fotografuar duke punuar i pasiguruar në një skele të një ndërtese të lartë.

Terrance Murray, 27-vjeçar, po punonte në një objekt gjashtë kate kur një i panjohur e fotografoi dhe njoftoi inspektoratin e sigurisë.

Murray nga Manchesteri mund të dënohet deri në gjashtë muaj burgim pasi pranoi se ka shkelur rregullat e sigurisë dhe shëndetit në punë.

Ai po punonte në rinovimin e dritareve të kësaj ndërtese.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme