Një dasmë për t’u mbajtur mend

Një dasmë për t’u mbajtur mend

26 janar 2018 13:33

Çdokush dëshiron që të ketë dasmën dhe klipin perfekt, duke realizuar foto nga vende të mrekullueshme, apo të kenë në sfond diçka tepër të rrallë.

Por një çift në Filipine ka rezultuar të ketë shumë fat, pasi në ditën që ata kishin planifikuar edhe dasmën ka pasur shpërthim të vullkanit Mayon, transmeton tch.

E kjo mundësi e rrallë nuk duhej humbur, sepse një fenomen i tillë natyror nuk përsëritet shpesh.

Ndonëse shumica e njerëzve do të ishte larguar me shpejtësi nga frika, falë distancën së sigurt, çifti Arlo Dela Cruz dhe Maica Nicerio-Dela Cruzka vendosën që ta shfrytëzojë këtë mundësi. Fotot e tyre kanë bërë xhiron e internetit në fare pak kohë.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme