Papa Françesku kurorëzon një çift në aeroplan

Papa Françesku kurorëzon një çift në aeroplan

18 janar 2018 17:04

Diçka e rrallë, megjithatë ndodhi në një fluturim drejt Kilit.

Papa Françesku ka kryer ritualet e një çifti, duke i kurorëzuar ata në aeroplan.

Bëhet fjalë për Paula Podest Ruiz 39 vjeçe dhe Carlos Ciuffardi Elorriga 41 vjeç, kujdestar dhe stjuardesë në këtë aeroplan, që i kërkuan Papës të bekonte martesën e tyre, shkruan BBC, transmeton Koha.net.

Në fakt çifti kishin zhvilluar një ceremoni në një kishë në Santiago në vitin 2010, por që ishte shkatërruar nga një tërmet.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme