Video e gjelit gjigant në Kosovë habit botën

Video e gjelit gjigant në Kosovë habit botën

20 mars 2017 16:39

Një gjel gjigant në Kosovë ka pushtuar sot internetin, pasi një video ka nisur të qarkullojë online.

Sipas “The Sun”, kjo video është realizuar në Kosovë dhe ka zgjuar reagim të madh në gjithë botën, pasi askush s’po mund ta besojë se një gjel është aq i madh, transmeton Koha.net.

Video tregon gjelin që lëvizë në një hapësirë të vogël. Klipi deri tani ka grumbulluar më shumë se 85 milionë shikime.

Ky gjel raportohet se quhet Merakli dhe pronari i tij është Fitim Sejfijaj.

Sipas këtij raportimi, ka gjela që mund të rriten deri në 10 kilogramë.


 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme