Binjaket i mbijetojnë operacionit të ndarjes

Binjaket i mbijetojnë operacionit të ndarjes

08 janar 2018 14:56

Dy binjake nga Gaza, të cilat kishin lindur të ngjitura me njëra tjetrën, i kanë mbijetuar operacionit për t’i ndarë trupat e tyre.

Farah dhe Haneni, iu nënshtruan një operacioni në një spital për fëmijë në Rijad të Arabisë Saudite, shkruan BBC, transmeton Koha.net.

Vajzat kishin të ndara mushkëritë dhe zemrat por se ndanin vetëm një këmbë.

Operacioni i tyre ka përfunduar me shumë sukses, ndërsa binjaket tani janë pranë familjarëve.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme