Refugjati afgan që jeton tash e 8 muaj në kalanë greke

Refugjati afgan që jeton tash e 8 muaj në kalanë greke

19 mars 2017 13:54

Refugjati nga Afganistani, Nasrullah Fabyabi, ka tetë muaj që jeton në mbeturinat e një kalaje greke në ishullin grek të Lesbosit, e ndërtuar në mesjetë.

Siç rrëfen për AA, duke ikur nga talebanët, korrikun e kaluar ai mbërriti në ishull, por vetëm pasi bëri një udhëtim të rrezikshëm përmes detit Egje.

Tridhjetë e një vjeçari Fabyabi, jeton pa energji elektrike, ujë dhe ngrohje.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme