Kjo është shtëpia më e mirë në Britaninë e Madhe

Kjo është shtëpia më e mirë në Britaninë e Madhe

05 dhjetor 2017 18:00

Një shtëpi buzë liqenit në Cotswolds, pesë dhomash me çati të mbuluar nga bari i gjelbër është emërtuar shtëpia më e mirë në Britaninë e Madhe.

Çmimi “WhatHouse?” i cili shikon shtëpitë e reja, ndërtimet e ndërtuesit në Britani në 20 kategori të ndryshme, ka zgjedhur shtëpinë e quajtur “Habitat House”, e cila është ndërtuar për të qëndruar 1000 vjet, është zgjedhur si Fituesi i Artë në kategorinë “Best House”(shtëpia më e mirë), transmeton koha.net.

Kjo shtëpi është në ‘harmoni të plotë me natyrën’, ndërsa kushton rreth 1 milion euro, e ka pesë dhoma në të, një banjë e një WC, dhe një dhomë të madhe të ndejës, si dhe një ballkon nga liqeni, raporton businessinsider.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme