Pamje apokaliptike në Bali

Pamje apokaliptike në Bali

04 dhjetor 2017 11:11

Fotografitë e shkrepura brenda “zonës së rrezikut” në afërsi të malit Agung në Bali tregojnë se si hiri vullkanik i malit ka mbuluar pyllin dhe tempujt.

Fotot janë realizuar nga fotografi Solo Imaji, vetëm disa metra në jug të gojës së vullkanit.

Gjethe të nxira, drita rrugësh dhe tabela të mbuluara krejtësisht nga hiri kanë krijuar një pamje të frikshme, transmeton tch. Ishulli shumëngjyrësh pothuajse nuk njihet më, ndërsa tërmetet në zonë e rrisin kërcënimin e shpërthimit të vullkanit.

Më shumë se 40,000 banorë të zonës janë evakuuar nga rreziku i malit Agung.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme