Polici shpëton automjetin me shofer që të mos bie në humnerë

Polici shpëton automjetin me shofer që të mos bie në humnerë

02 dhjetor 2017 14:40

Një polic ka shpëtuar një furgon me shoferin në të nga rënia në humnerë.

Vozitësi i furgonit ishte në kabinë në momentin kur ai mbeti i pezull në mbrojtësen e një ure.

Polici Martin Willis vrapoi dhe me duar nuk lejoi veturën që të binte në humnerë në autostradën A1 të Yorkshire në Angli.

Në një postim në Twitter, Willis ka treguar për momentin kur kapi në rrotë furgonin që të mos binte në humnerë, derisa ka shtuar se nuk mund të përshkruante emocionet që kishte kur erdhën zjarrfikësit.

Willisi për veprimin e tij u cilësua si hero e “Superman” nga kolegët e tij.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme