Macet duke bërë “Arte Marciale”

Macet duke bërë “Arte Marciale”

26 tetor 2017 17:43

Fotografi japonez Hisakata Hiroyuki, ka vendosur që kohën më të madhe t’ua përkushtojë maceve.

Por, këtë kohë nuk ka vendosur t’iu bëjë fotografi normale, por kur ato janë duke ikur ose duke ndjekur ndonjë mi, transmeton Koha.net.

“Duket se macet i njohin artet marciale më mirë se njinjutsun”, ka thënë Hiroyuki.

Më poshtë gjeni galerinë e këtyre maceve dhe sigurisht rezultatet duken mjaft interesante.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme