Kinezja e moshuar bllokon fluturimin pasi hedh në motor “para për fat”

Kinezja e moshuar bllokon fluturimin pasi hedh në motor “para për fat”

20 tetor 2017 16:48

Një grua kineze e moshuar që po udhëtonte me kompaninë ajrore “Lucky”, ka hedhur para për fat në drejtim të motorit të aeroplanit, pas të cilit organet përkatëse e arrestuan, ndërsa fluturimi u anulua.

Incidenti ka ndodhur në aeroportin në qytetin Anching të provincës Anhui në lindje të Kinës, njoftuan autoritetet lokale.

Ky është rasti i dytë këtë vit që kinezët e moshuar hedhin para për fat, duke rrezikuar sigurinë e fluturimit dhe duke shkaktuar po ashtu çrregullime në orarin e fluturimeve.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme