Kryeministri grek zihet ngushtë në takim me Trumpin

Kryeministri grek zihet ngushtë në takim me Trumpin

17 tetor 2017 23:43

Kryeministri grek Alexis Tsipras është zënë ngushtë nga një gazetar në konferencën për media pas takimit me presidentin amerikan Donald Trump.

Gazetari ia ka përkujtuar Trumpit se Tsipras në vitin 2016 kishte thënë: “Shpresoj të mos takohemi me këtë të ligë” dhe ka kërkuar një përgjigje nga presidenti amerikan lidhur me këtë deklaratë, derisa kryeministrin grek e ka pyetur nëse ende qëndron pas kësaj deklarate, transmeton Koha.net.

Trump i është përgjigjur gazetarit duke i thënë: “Sikur ta dija këtë para këtij fjalimi”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme