Forbes: J.K. Rowling, Ronaldo e Coldplay, më të pasurit në Evropë Foto: WireImage

Forbes: J.K. Rowling, Ronaldo e Coldplay, më të pasurit në Evropë

17 tetor 2017 15:45

J.K. Rowling është evropiania më e famshme, e cila ka fituar 95 milionë dollarë vetëm vitin e kaluar.

Në listën e 20 evropianëve më të njohur janë dy femra. Autorja e librit për Harry Potter, J.K. Rowling (52), vitin e kaluar fitoi 95 milionë dollarë, njofton revista Forbes.

Shkrimtarja britanike në këtë mënyrë është bërë personi më i pasur evropian dhe renditet në vendin e tretë në botë.

Në vendin e dytë është futbollisti Christiano Ronaldo (32 vjeç) me 70 milionë dollarë, në të tretin Coldplay me 66 milionë, ndërsa në të katërtin Adele (29), e cila vitin e kaluar fitoi 52 milionë dollarë.

Të famshmit evropianë më të paguar më 2017:

1. JK Rowling ($95 milionë – £71.7 milionë)

2. Cristiano Ronaldo ($93 milionë – £70.2 milionë)

3. Coldplay ($88 milionë – £66.4 milionë)

4. Adele ($69 milionë – £52.3 milionë)

5. Roger Federer $64 milionë – £48.5 milionë)

6= Elton John ($60 milionë – £45.4 milionë)

6= Gordon Ramsey ($60 milionë – £45.4 milionë)

7. Paul McCartney ($54 milionë – £41 milionë)

8. Rory McIlroy ($50 milionë – £37.9 milionë)

9. Calvin Harris ($48.5 milionë – £36.7 milionë)

10. Lewis Hamilton ($46 milionë – £34.9 milionë)

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme