Dhjetë qytetet më të rrezikshme në botë

Dhjetë qytetet më të rrezikshme në botë

17 tetor 2017 14:13

Ditë më parë është publikuar një listë me qytete më të sigurta në botë. Por me të njëjtat kritere, pas saj, ka dalë edhe lista me qytetet më të rrezikshme.

Raporti i Economist Intelligence Unit ka shënuar qytetet sa i përket sigurisë digjitale, sigurisë shëndetësore, sigurisë infrastrukturore dhe asaj personale, transmeton Shekulli.

Qytetet më të rrezikshme në botë kanë dalë ato nga Azia Lindore dhe Jugore, Lindja e Mesme dhe Afrika, si me Karachi në Pakistan, sipas Klan Kosova.

Kjo është lista e dhjetë qyteteve më të rrezikshme:

Cairo

Tehran

Quito

Caraca

Manila

Ho Chi Minh City

Jakarta

Dhaka

Yango

Karachi

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme