Fotografitë e javës

Fotografitë e javës

16 tetor 2017 10:27

Fotogaleria e kësaj jave e REL sjell momente të fiksuara nga ngjarje të ndryshme, të zëna nga syri fotografëve nëpër vende anembanë botës.

Image

Alpinistët shijojnë një ditë të ngrohtë vjeshte në Lac Bleu pranë Arolla në Val d'Herens, Zvicër.

Image

Korrja e boronicave të kuqe në një fermë në fshatin Selishche, në jug të Minskut.

Image

Një polic francez përballet me punëtorët francezë të çelikut gjatë një demonstrate në Paris.

Image

Ushtarët e Koresë së Veriut marshojnë gjatë vizitës së ministrit australian të Mbrojtjes, Marise Payne, dhe ministrit të Jashtëm, Julie Peshkop, në fshatin kufitar Panmunjom në Paju më 12 tetor.

Image

Një grua qëndron para një instalacioni gjatë Festivalit të Dritës në Pragë.

Image

Kuajt duke kullotur në një fushë pranë një tabele me reklama të fushatës zgjedhore për deputetin e opozitës së Kirgistanit dhe kandidatin presidencial, Omurbek Babanov, në fshatin Baytik, pranë kryeqytetit Bishkek.

Image

Një dhi shihet gjatë një proteste nga aktivistët ukrainas kundër presidentit çek, Milosh Zeman, jashtë Ambasadës së Republikës Çeke në Kiev, më 12 tetor.

Image

Presidenti francez, Emmanuel Macron (majtas), dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel (djathtas), përpara hapjes së Panairit të Librit në Frankfurt.

Image

Civilët, të cilët u larguan nga rrafshinat e Raqqës në Siri, pushojnë në një xhami, më 12 tetor.

Image

Një njeri pasqyrohet në një pellg, ndërsa ai kalon pranë një qendre tregtare GUM, në Moskë.

Image

Iranianët duke blerë në Pazarin e Vjetër të Teheranit.

Image

Një pamje e përgjithshme e dhomës me një liqen nëntokësor dhe anije brenda minierës së kripës Salina Turda, në Rumani.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme